Zvětšování prsou vlastním tukem (=autoaugmentace)

Uberete si několik centimetrů tam, kde Vám překážejí a přidáte je naopak tam, kde je ostatní a hlavně Vy oceníte.

O tzv. “fat transferu” již někteří z Vás jistě slyšeli. Nyní je ovšem na trhu zcela nová technologie přístroje VASER Lipo, která zaručuje až o 100% větší úspěšnost přežití transferovaných tukových buněk. Transferované buňky tak po uchycení zůstávají v těle natrvalo.

Největším trendem, při použití vlastního tuku, je u žen zvětšování poprsí v rámci redukce několika centimetrů na zadečku, či na stehnech.

Podstata fat transferu

Podstatou fat transferu je vždy nejprve VASER liposelekce tukových buněk (liposukce).

Po získání dostatečného množství tuku je pomocí přístroje VASER odfiltrován čistý „živý“ tuk od rozpouštěcího roztoku a přichází druhá fáze.

Stejně tak jako odsávání je i aplikace tukových buněk monitorována ultrazvukem a chirurg neustále sleduje oblasti, se kterými pracuje. Pro dosažení nejlepších výsledků se tuk implantuje do několika vrstev: do okolí svalu a pod kůži.

Je prokázáno, že tento postup jednak zvyšuje procento uchycených tukových buněk a zároveň zlepšuje prokrvení pokožky. Minimalizují se tak i potencionální nerovnosti.

Výhody zvětšování prsou
vlastním tukem

Téměř bez bolesti

Transfer tuku se provádí prakticky neinvazivně, tj. velmi tenkou jehličkou. Tělo tak není zbytečně zatíženo a nevystavuje se riziku z nepřijetí cizího tělesa, jako kupř. při použití implantátů.

Před každým přenosem tuku je zapotřebí získat tuk formou ultrazvukové liposukce. U klasické liposukce dochází při výkonu k mechanickému porušení tkání a nervů a s tukem tak odchází i velké množství krve. V rámci hojení se tak objevují modřiny a otoky, které mohou trvat i několik týdnů. Výhodou VASER Lipo je minimální narušení vnitřních tkání, protože ultrazvuková metoda odsávání působí pouze na tukové buňky. Hojení je tak rychlejší a téměř bez bolesti.

Vždy přirozené křivky

Pro dosažení nejlepších výsledků se tuk implantuje do několika vrstev; do okolí svalu a pod kůži. Zvětšení je možné až o jednu velikost a po usazení buněk je výsledek již trvalý. Oproti augmentacím s využitím implantátů, kdy je vždy patrná přítomnost cizího tělesa, působí zvětšení vlastním tukem velmi přirozeně.

Před každým přenosem tuku je zapotřebí získat tuk formou ultrazvukové liposukce. U tradičních metod liposukce jsme vystaveni riziku vzniku nerovností a povadlé kůže v oblasti odsátí tuku. Použitím přístroje VASER Lipo se pokožka díky působení ultrazvuku prokrví a viditelně napne. Nedochází tak k povadlé kůži ani případným nerovnostem. Výsledkem jsou atraktivní a vždy přirozené křivky.

Okamžitě viditelný a trvalý výsledek

Po přenosu vlastního tuku je výsledek viditelný ihned, protože nedochází po operaci k otokům, podlitinám a nerovnostem. Významně se tak zkracuje doba rekonvalescence.

Oproti augmentacím s využitím implantátů působí zvětšení vlastním tukem velmi přirozeně a po usazení tuku je výsledek již trvalý.

Pouze jednodenní hospitalizace

Klasické metody augmentace prsou doporučují klidový režim pro zahojení přibližně 2 měsíce. U nás budete hospitalizováni díky přístroji VASER Lipo jen jeden den a můžete se ihned vrátit k Vašim každodenním aktivitám. Při aplikaci tuku tělo jednoduše přijme vlastní buňky a nevystavuje se riziku z nepřijetí cizího tělesa.

chci se dozvědět více